Paris’li Büyük Avrupa Turu

Yurtdışı Turlar
13

Paris’li Büyük Avrupa Turu

Süre :  13 gün- 12 Gece
Başlangıç Konumu:  İzmir

PARİS’Lİ BÜYÜK AVRUPA TURU

9 Ülke – 14 Şehir / 12 Gece – 13 Gün
( 8 Gece 4 Yıldız Otel + 1 Gece Feribot + 3 Gece Yol )

GEZİLECEK YERLER :
KAVALA – SELANİK – İGOUMENİTSA – VERONA – MİLANO – PARİS – BRUGGE – BRÜKSEL – VOLENDAM – AMSTERDAM – PRAG – ZAGREB – BELGRAD – NİŞ – SOFYA – KAPIKULE – İZMİR

FİYATA  DAHİL HİZMETLER ;

• Lüx tur otobüsleri ile ulaşım
• Türkçe rehberlik hizmetleri – Şehir turları
• Tamamı 4* otellerde 8 gece konaklama
• 1 Gece İgoumenitsa – Ancona Feribot
• Konaklama vergileri & şehir vergileri
• Otellerde alınan sabah kahvaltıları
• 1618 No’lu Zorunlu Seyahat Sigortası
• Araç içi ikramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

• Yurt dışı çıkışı fonu
• Öğle ve Akşam yemekleri
• 140 € Vize ücreti ve hizmet bedeli
 (Schengen Vizesi)
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Seyahat Güvence Paketi : 20 Euro
(Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün
olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme
yapılmasını sağlamaktadır.)

Takvim Ayrıntıları

1.GÜN:
Saat 13.00’de İzmir‘den belirlenen noktadan konuklarımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından Ayvalık, Çanakkale, üzerinden İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Kavala’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.
Geceleme otobüs – yol
2. GÜN: KAVALA – SELANİK
Sabah erken saatlerde ulaşacağımız Kavala’da; Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imarhane, su kemeri ve kale içindeki eski şehir görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik gezimize ulu önder Atatürk’ün evini ziyaret ederek başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Hamza Bey Camii, E.Venezelo, P.Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonya, Aristoteles Meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuzun ardından otelime yerleşme, akşam serbest zaman.
GECELEME SELANİK OTELİMİZDE 
3. GÜN: SELANİK – İGOUMENİTSA:
Otelimize alacağımız kahvaltımızın ardından, bizi İtalya’nın Ancona limanına götürecek feribotumuza binmek için İgoumenitsa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.
GECELEME FERİBOT (İgoumenitsa – Ancona) 
4. GÜN: VERONA:
Sabah erken saatlerde ulaşacağımız İtalya’nın Ancona limanından Verona'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Verona'ya varış, otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.
GECELEME VERONA OTELİMİZDE. 
5. GÜN: VERONA – MİLANO:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından; tarihin en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu ve Roma’daki Colosseum’dan sonra İtalya’daki en büyük arenaya sahip Kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’yı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra vereceğimiz serbest zamanın sonrasında Milano’ya hareket ediyoruz. Milano turumuzda; Vittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa’nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve Meydanı, La Scala Operası bulunmaktadır. Ayrıca moda ve sanatın başkenti Milano’nun birbirinden ünlü mağazalarına ev sahipliği yapan bu şehrin dünyaca ünlü cadde ve sokaklarında gezme imkanı bulacaksınız. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam saatlerinde Paris’e hareket.  
 Geceleme otobüs yol  
6. GÜN: PARİS:
Keyifli bir yolculuğun ardından, sabah saatlerinde ulaşacağımız Paris’te ilk gün, rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda, Montmarte Tepesi’ndeki (Ressamlar Tepesi) Sacre Coeur Kilisesi’ni ve çevresindeki ünlü meydan ve sokakları geziyoruz. Sonrasında otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.
GECELEME PARİS OTELİMİZDE
7. GÜN: PARİS:
Paris’teki ikinci günümüzde, otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Paris turumuzda; Paris’in gözdesi Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, ünlü ChampsElysées Caddesi, Arc de Triumph (Zafer Paktı) Aleksandr Köprüsü, Louvre Müzesi, Opera Garnier, Vendome, Concorde, Chatelet Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından, otelimize dönüyoruz. Akşam serbest zaman.
GECELEME PARİS OTELİMİZDE
8. GÜN: BRUGGE – BRÜKSEL:
Sabah kahvaltımızın ardından Brugges’e hareket. Kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz bu kent. Belçika’nın en çok ziyaret edilen şehri unvanını elinde bulunduruyor. Brugge turumuzun sonrasında Brüksel’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Brüksel’e varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik Brüksel şehir turumuzda; Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon Evleri, Grand Palace, Atomium ve Heysel göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zamanı
GECELEME BRÜKSEL OTELİMİZDE
9. GÜN: VOLENDAM – AMSTERDAM:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Volendam’a hareket. Amsterdam’ın kuzeyinde kurulmuş şirin mi şirin, eski bir balıkçı köyü ve huzur dolu bir kasaba olan; evleri, restoranları, barları, süs eşyası satılan son derece düzenli dükkanları olan Volendam turumuzu gerçekleştirip ardından dünyanın en çok ziyaret edilen 5. Şehri olan, kanallarıyla dünyaca ünlü ve aynı zamanda bir tolerans ve çeşitlilik şehri olan Amsterdam’a ulaşıyoruz. Amsterdam şehir turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Prag’a doğru yolumuza devam ediyoruz.
Geceleme Otobüs Yol

10. GÜN : PRAG:
Sabah saatlerinde ulaşacağımız Prag’da otelimize yerleşme ve kısa süreli bir dinlenmenin ardından geçekleştireceğimiz Prag şehir turumuzda; Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Loretta, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı ve Vaslavske Bulvarı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman.
GECELEME PRAG OTELİMİZDE
11. GÜN : ZAGREB
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Zargeb’e hareket. Zagreb’e varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel ve tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb'in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol)
bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb'de, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı'nı ve burada bulunan heykelleri, Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı'ını, Zagreb'in sembolü St. Mark Kilisesi'ni, Lotrseak Kulesi’ni, St. Catherine Kilisesi'ni gezeceğiz. Tur bitimi serbest zaman.
GECELEME ZAGREB OTELİMİZDE
12. GÜN : BELGRAD – NİŞ:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın sonrasında Belgrad’a hareket. Belgrad’a varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz Belgrad şehir turumuzda: Yeni Belgrad, Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan’ı Şehit Ali Paşa Türbesi, Sava Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından, Niş’e hareket. Niş’e varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Belgrad - Sofya yolunun ortalarına denk gelen ve Nisava Nehri’nin iki yakasına kurulmuş Sırbistan’ın Niş Şehri’nin bir adet kalesi ve araç trafiğine kapalı bir ana caddesi vardır. Ayrıca diğer şehirlerden farklı olarak bu cadde altında boylu boyunca uzanan bir de yer altı çarşısı var. Niş kalesi oldukça küçük bir kale olmasına rağmen, içeriye uzanan uçsuz bucaksız bir yeşil alana sahiptir. Akşam serbest zaman.
GECELEME NİŞ OTELİMİZDE
13. GÜN : SOFYA – KAPIKULE – İZMİR:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Sofya’ya hareket. Sofya’ya varışımız sonrası gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık ve Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Kapıkule’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Kapıkule sınır kapısında gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından, Edirne, Çanakkale yolu ile akşam geç saatlerde ya da sabaha karşı İzmir’de oluyoruz.

Bir sorunuz mu var?