Muhteşem İtalya Turu

Yurtdışı Turlar
15

Muhteşem İtalya Turu

Süre :  10 gün- 9 Gece
Başlangıç Konumu:  İzmir

MUHTEŞEM İTALYA TURU

9 Gece – 10 Gün / 4 Ülke – 16 Şehir
( 6 Gece 4 Yıldız Otel + 1 Gece Feribot + 2 Gece Yol )

GEZİLECEK YERLER :
SELANİK – İGOUMENİTSA – BARİ – POMPEİ – NAPOLİ – VATİKAN – ROMA – SİENE – SAN. GİMİGNANO – PİSA – FLORANSA – MİLANO – VERONA – VENEDİK – BELGRAD – NİŞ – SOFYA – KAPIKULE

FİYATA  DAHİL HİZMETLER ;

• Lüx tur otobüsleri ile ulaşım
• Türkçe rehberlik hizmetleri – Şehir turları
• Tamamı 4* otellerde 6 gece konaklama
• 1 Gece İgoumenitsa – Bari Feribot
• Konaklama vergileri & şehir vergileri
• Roma / Floransa / Milano / Verona / Venedik
 şehir giriş ücretleri ve konaklama vergileri
• Otellerde alınan sabah kahvaltıları
• 1618 No’lu Zorunlu Seyahat Sigortası
• Araç içi ikramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

• Yurt dışı çıkışı fonu
• Öğle ve Akşam yemekleri
• 150 € Vize ücreti ve hizmet bedeli
 (Schengen Vizesi)
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Seyahat Güvence Paketi : 20 Euro
(Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün
olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme
yapılmasını sağlamaktadır.)
• 15 € Venedik Vaporetto ücreti
 (Tur anında rehbere ödenir)
• 22 € Pompei Antik Kenti giriş ücreti
 (Tur anında rehbere ödenir)

Takvim Ayrıntıları

1.GÜN: Çanakkale – İpsala:
Saat 13.00’de İzmir‘den belirlenen noktadan konuklarımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından Ayvalık, Çanakkale, üzerinden İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz.
Geceleme otobüs yol
2. GÜN: SELANİK – İGOUMENİTSA:
Sabah erken saatlerde ulaşacağımız Selanik’te, şehir turumuza Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ederek başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Hamza Bey Camii, E.Venezelo P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonya, Aristoteles Meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası bizi İtalya’nın Bari Limanı’na götürecek olan feribotumuza binmek için İgoumenitsa’ya hareket ediyoruz. 
Geceleme feribotta. (İGUOMENİTSA – BARİ) Pulman
3. GÜN: BARİ – POMPEİ – NAPOLİ:
Sabah erken saatlerde ulaşacağımız Bari Limanı’ndan Pompei’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüzyıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Sophia Loren'in şehri Napoli’ye hareket. Napoli Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu  I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Roma’ya hareket. Roma’ya varış, otelimize yerleşme.
GECELEME ROMA OTELİMİZDE
4. GÜN: VATİKAN – ROMA:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından önce Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro meydanını geziyoruz. Vatikan gezimizin ardından gerçekleştireceğimiz Roma turumuzda; Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele Anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan ve 135 basamaktan oluşan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı gezerek, sonrasında da Roma’daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve, heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı’na kadar yürüyoruz. Daha sonra Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize otelimize dönüyoruz. Akşam serbest zaman.
GECELEME ROMA OTELİMİZDE
5.GÜN: SİENE – SAN. GİMİGNANO – PİSA:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Siene’ya hareket. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Siena'da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Bazalikası'nın bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locası’ndan geçerek, Campo Meydanı'na ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos'ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanı'nda oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıca yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Siena turumuzun ardından, İtalya’nın en güzel şehirlerinden, bozulmamış Ortaçağ görünümü ile dikkat çeken San Gimignano’ya doğru yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı’nı göreceğiz. Centro Storico, tarihi şehir merkezidir ve şehirdeki tarihi yapıların en fazla olduğu bölgedir. Bu Orta Çağ bölgesinin merkezi ise, Piazza della Cisterna‘dır. Kulelerle çevrili olan bu küçük meydan, şehrin en iyi bilinen meydanı ve en fazla turist trafiğine sahip olan bölgesidir. Meydan, tarihi kulelerle çevrilmiş oldukça küçük bir yer olsa da, şehrin en önemli tarihi yapılarına ev sahipliği yapmasından dolayı da, şehirde ilk ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Piazza della Cisterna ve Piazza del Duomo adlı iki meydan, birbirine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Güzel konumları sayesinde, iki meydanı da aynı bölge sınırları içerisinde görebiliyorsunuz. Mağazalar, restoranlar ve antik bir şehir kapısı ile çevrili olan Piazza della Cestirna, hem alışveriş hem de yeme içme için de göz atılabilecek yerlerden biri. San Gimignano’da yapılacak en güzel şeylerden biri de, sadece şehrin değil, tüm bölgenin en ünlü dondurmacısı  olan “Gelateria Dondoli”de çok çeşitli dondurmaların tadına bakmaktır. Piazza della Cisterna adlı meydanın tam merkezinde bulunan bu mekanı özellikle aramanıza da gerek yok. Eğer bu meydanda uzun bir turist kuyruğu görürseniz o kuyruğa girip dondurmanızı alabilirsiniz. San Gimignano’da bu dondurmacı kadar uzun bir kuyruğa sahip olan başka bir mekan veya turistik yer de yoktur. Bu yüzden burada mutlaka bir külah dondurma yiyin derim. Turumuz sonrasında Pisa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Pisa’ya varış otelimize yerleşme.
GECELEME PİSA OTELİMİZDE
6. GÜN: PİSA – FLORANSA:
Sabah kahvaltımızın ardından, Pisa’da ; Dünyaca ünlü İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve Katedrali ile vaftizhanesiyle hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı Pisa göreceğimiz yerler arasındadır. Pisa Kulesi bitirildiği tarihten itibaren güneye doğru eğilmeye  başlamıştır. Bunun sebebi temeldeki yumuşak zemindeki bir  çökmedir. 
Günümüzde, Pisa Kulesi’nin tepesinden güney yönünde aşağı sarkıtılan bir çekül 4,3 metre açığa inmektedir. Ancak yapının ağırlık merkezinin izdüşümü kendi temel dairesinin içinde kaldığı için kule devrilmemektedir. Kule her yıl milimetrenin onda yedisi kadar (100 yılda 7 cm) eğilmektedir. Pisa Kulesi, Pisa‘nın gücünün ve zenginliğinin bir sembolü olarak Cenova ve Venedik’e rakip olarak yapılmıştır. Ünlü bilim adamı Galile, bütün cisimlerin aynı hızla ve aynı fizik kanununa uyarak düştüklerini bu kulede yaptığı deneylerle ispat etmiştir. Pisa Kulesi ve çevresindeki katedral, kilise ve mezarlık UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiştir. Pisa gezimizi tamamladıktan sonra, Floransa ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı'na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Rönesansın doğumunu simgeleyen Santa Maria del Fiore Ketedrali, (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Senyorlar Meydanı ve Sarayı, Arno Irmağı üzerindeki Floransa Eski Köprüsü) yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Montecotini’de otelimize yerleşiyoruz. 
GECELEME MONTECATİNİ OTELİMİZDE
7. GÜN: MİLANO – VERONA:
Kahvaltımızın ardından Milano’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından ulaşacağımız Milano’da yapılacak şehir turunda görülecek yerler arasında Ad Vittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa’nın 3. büyük gotik katedrali  olan Doumo Kilisesi 
bulunmaktadır. Ayrıca moda ve sanatın başkenti Milano’nun birbirinden ünlü mağazalarına ev sahipliği yapan bu şehrin dünyaca ünlü cadde ve sokaklarında gezme imkanı bulacaksınız. Tur bitimi Verona’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Verona’ya varış, otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.
GECELEME VERONA OTELİMİZDE
8.GÜN: VERONA – VENEDİK:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından gerçekleştireceğimiz Kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona turumuzda; tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi,  ve Roma’daki Colosseum’dan sonra İtalya’daki en büyük arena olan ve yaz mevsiminde açık havada opera ve tiyatro sahnelenmesi için kullanılan Verona Arenası, değişik mimarisiyle Scaligero Köprüsü ve Katedrali görülecek yerler arasındadır. 
Verona turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamandan sonra, dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biri olan Venedik’e ulaşıyoruz. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve ve Meydanı, La Scala Operası  üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde  canlandırabileceği bir yer değildi.r
Venedik şehir turunda; ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Venedik’de vereceğimiz serbest zamanın ardından Belgrad’a doğru yolumuza devam ediyoruz.
Geceleme otobüs yol 
9. GÜN: BELGRAD – NİŞ:
Sabah erken saatlerde ulaşacağımız Belgrad’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; 
Yeni Belgrad, Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan’ı Şehit Ali Paşa Türbesi, Sava Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Niş’e hareket. 
Niş’e varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Belgrad - Sofya yolunun ortalarına denk gelen ve Nisava Nehri’nin iki yakasına kurulmuş Sırbistan’ın Niş Şehri’nin bir adet kalesi ve araç trafiğine kapalı bir ana caddesi vardır. Ayrıca diğer şehirlerden farklı olarak bu cadde altında boylu boyunca uzanan bir de yer altı çarşısı var. Niş Kalesi oldukça küçük bir kale olmasına rağmen, içeriye uzanan uçsuz bucaksız bir yeşil alana sahiptir. Akşam serbest zaman.
GECELEME NİŞ OTELİMİZDE
10. GÜN: SOFYA - KAPIKULE – İZMİR :
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sofya’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Sofya’ya varış ve panoramik şehir turumuzda; St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Türkiye’ye hareket. Kapıkule gümrük kapısında sınır işlemlerimizin ardından Edirne, Çanakkale yolu ile sabah erken saatlerde İzmir’de oluyoruz.
 

Bir sorunuz mu var?