Antalya Gezisi (3 Gün-2 Gece)

Yurtiçi Turlar
3

Antalya Gezisi (3 Gün-2 Gece)

Süre :  3 gün- 2 Gece
Başlangıç Konumu:  İzmir

ANTALYA GEZİSİ

Gece Okulumuzun önünden 00:00 da İzmir, Aydın, Denizli ve Korkuteli üzerinden Antalya ya doğru hareket ediyoruz.

FİYATA  DAHİL HİZMETLER ;   

 • 2 Gece Belek Innvista Otelde H.D. Konaklama
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Lüks Otobüs Ulaşım
 • Seyahat Sigortası

                                               

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

 • İlk Gün Kahvaltı ve Öğle Yemeği
 • Ören Yerlerine Giriş Ücretleri
  (Müze ve ören yerlerinde istisnalar hariç 18 yaş
  altı olanlara ve Öğretmen Kartı yanında olan
  Öğretmenlerimize ücretsizdir )

Takvim Ayrıntıları

1.Gün: ANTALYA – ASPENDOS – MANAVGAT ŞELALESİ – SİDE

Sabah saatlerinde Antalya da vereceğimiz kahvaltı (ekstra) molasından sonra saat 09:00 da Akdeniz Üniversitesi ziyaretimizi gerçekleştirmek için kampüse hareket ediyoruz. Üniversite ziyareti sonrasında Cumhuriyet Meydanına gidiyoruz. Burada Kaleiçi’nde Yivli Minareyi görüyoruz. Öğle yemeği (ekstra ) molasından sonra tarihin görkemli tanığı Aspendos Antik Kentine gidiyoruz. Akustik açıdan mükemmel tasarlanmış, dünyanın en iyi korunmuş Antik Tiyatrolarından olan Aspendos Antik Tiyatrosunu ve mühendislik harikası olarak nitelendirilen Tarihi su kemerini de panoramik olarak görüp, Manavgat Şelalesine gidiyoruz. Daha sonra antik çağın en büyük köle pazarının bulunduğu Side’de serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklama ve akşam yemeği için Antalya Belek’teki otelimize geliyoruz. (Innvista Otel)

2.Gün: KURŞRUNLU ŞELALESİ – DÜDEN ŞELALESİ – KARPUZ KALDIRAN

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, İç içe geçmiş şelaleleri ile doyumsuz bir görsel güzelliğe sahip Kurşunlu Şelalesi‘ne gidiyoruz. Kurşunlu şelalesinde fotoğraflarımızı çektikten sonra bir doğa harikası olan Düden Şelalesi‘ne geçiyoruz. Ardından Düden Şelalesinin Antalya’da falezlerden denize döküldüğü halk arasında Karpuzkaldıran Şelalesi olarak adlandırılan şelalede fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Belek’teki otelimize dönüyoruz ve otelin aktivitelerinden faydalanıyoruz. 

3.Gün: SAGALASSOS – SALDA GÖLÜ

Oteldeki kahvaltının ardından AĞLASUN üzerinden,  yemyeşil bir ovanın devamında ulaşacağımız  SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor  Antik Yunan Tiyatrosu, Agora, Roma Hamamı, Marcellom (gıda pazarı) ve Meclis Binası Rehberimizin anlatımları eşliğinde göreceğimiz yapılar arasında yer alıyor. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'ni fotoğrafladıktan sonra  Burdur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Burdur’a ulaştığımızda, kent merkezinde yer alan restoranda öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Burdur molamızın ardından Burdur Gölü üzerinden Yarışlı Gölü’nü görerek,  sıra dışı berrak görüntüsü ile “Türkiye’nin Maldivleri”  Salda Gölü’ne varıyoruz. Uzayıp giden beyaz kumsalları ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunan SALDA GÖLÜ’nde  serbest zaman veriyoruz. Salda Gölünde vereceğimiz serbest zamandan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz Akşam geç saatlerde Dikili’ye ulaşıyoruz ve bir başka İzmir Lotus Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bir sorunuz mu var?