Muhteşem İspanya – Endülüs Turu

Yurtdışı Turlar
15

Muhteşem İspanya – Endülüs Turu

Süre :  16 gün- 15 Gece
Başlangıç Konumu:  İzmir

MUHTEŞEM İSPANYA ENDÜLÜS TURU

15 Gece – 16 Gün / 6 Ülke – 16 Şehir
( 10 Gece 4 Yıldız Otel + 1 Gece Feribot + 4 Gece Yol )

GEZİLECEK YERLER :
SELANİK – İGOUMENİTSA – FLORANSA – BARSELONA – ZARAGOZA – MADRİD – TOLEDO – SEVİLLA – CORDOBA – GRANADA – VALENCİA – CANNES – NİCE – MİLANO – VENEDİK – NİŞ – SOFYA – KAPIKULE

FİYATA  DAHİL HİZMETLER ;

• Lüx tur otobüsleri ile ulaşım
• Türkçe rehberlik hizmetleri – Şehir turları
• Tamamı 4* otellerde 10 gece konaklama
• 1 Gece İgoumenitsa – Ancona Feribot
• Konaklama vergileri & şehir vergileri
• Otellerde alınan sabah kahvaltıları
• 1618 No’lu Zorunlu Seyahat Sigortası
• Araç içi ikramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

• Yurt dışı çıkışı fonu
• Öğle ve Akşam yemekleri
• 150 € Vize ücreti ve hizmet bedeli
 (Schengen Vizesi)
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• 15 € Vaporetto Ücreti
• Seyahat Güvence Paketi: 20 Euro
(Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün
olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.

Takvim Ayrıntıları

1. GÜN: Çanakkale – İpsala:
Saat 13.00’de İzmir’den belirlenen noktadan konuklarımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından Ayvalık, Çanakkale, üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz.
Geceleme otobüs – yol
2. GÜN: SELANİK – İGOUMENİTSA:
Sabah erken saatlerde ulaşacağımız Selanik’de gerçekleştireceğimiz panaromik şehir turumuzda; Ulu önder Atatürk’ün evini ziyaret ederek başlıyoruz. Sonrasında Ancona’ya kalkacak gemimizi kaçırmamak için sadece Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanını ziyaret ederek, bizi İtalya’nın Ancona Limanı’na götürecek  feribotumuza binmek için İgoumenitsa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.
GECELEME FERİBOT (İgoumenitsa – Ancona)
3. GÜN: FLORANSA:
Sabah erken saatlerde ulaşacağımız İtalya’nın Ancona Limanı’ndan Floransa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Floransa’ya varış, otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.
GECELEME FLORANSA OTELİMİZDE
4. GÜN: FLORANSA :
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından gerçekleştireceğimiz Floransa turumuzda; Rönesans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da Rönesans’ın doğumunu simgeleyen Santa Maria del Fiore Ketedrali, Giotto’nun Çan Kulesi, Vaftizhane, Senyorlar Meydanı ve Sarayı, Ponte Vechio (Arno Irmağı üzerindeki Floransa eski köprüsü) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Barselona’ya hareket.
Geceleme Otobüs Yol
5. GÜN: BARSELONA:
Keyifli bir yolculuğun ardından ulaşacağımız Barselona’da, otelimize yerleşme ve kısa süreli bir dinlenmenin ardından gerçekleştireceğimiz Barselona turumuzda; İspanya Meydanı, Montjuic Tepesi, Miramar, Sagrada Familia Kilisesi ve resmi adı Estadi del Futbol Club Barcelona olan 99.300 seyirci kapasitesi ile Avrupa'nın en büyük futbol stadyumu olan Camp Nou, Barselona Limanı, Colon Anıtı, La Rambla, Mary Magnum, Olimpik Liman görülecek yerler arasında.  Panoramik tur sonunda vereceğimiz serbest zamanda. Dileyen misafirlerimizle akvaryum, Picasso Müzesi gezileri ve Barselona Limanı’nda tekne turu yapılabilir. Akşam serbest zaman.
GECELEME BARSELONA OTELİMİZDE
6. GÜN: ZARAGOZA – MADRİD:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Madrid’e hareket. Yolumuz üzerinde bulanan Zaragoza’da İspanya’nın en önemli kutsal mekanlarından biri olan Pilar Bazilikası’nı ve İspanya’nın en büyük nehirlerinden biri olan Ebru Nehri üzerindeki Roma Köprüsü’nü gördükten sonra akşam saatlerinde İspanya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Madrid’e ulaşıyoruz.  Otelimize yerleşme akşam serbest zaman.
GECELEME MADRİD OTELİMİZDE
7. GÜN: MADRİD:
Kahvaltımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik Madrid turumuzda; boğa güreşlerinin yapıldığı Ventas Arenası, Madrid’in eski giriş kapılarından biri olan Alkala Kapısı, Retiro Parkı, Real Madrid’in Santiago Bernabeo Stadyumu, Madrid’in simgesi olan Cibeles Anıtı, Madrid’in sıfır noktası olan Sol Meydanı, Granvia, Plaza de Espana, Palacio Real, Opera Binası görülecek yerler arasında. Tur sonunda  serbest zaman.
GECELEME MADRİD OTELİMİZDE
8. GÜN: TOLEDO – SEVİLLA:
Sabah kahvaltı sonrası İspanya’nın Madrid’den önceki başkenti olan, bugün UNESCO’nun koruması altındaki, Hıristiyan, Yahudi, Müslüman toplumlarının bir zamanlar birlikte yaşadığı Toledo’ya hareket ediyoruz. Bir saatlik yolculuk sonunda Toledo’ya varış. Panoramik Toledo turunda Alcantaras Köprüsü, San Martin Köprüsü, Katedral, bugün Santa Maria Blanca Kilisesi olarak tanınan eski sinagog görülecek yerler arasında. Panoramik tur sonrası Sevilla’ya hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından Endülüs’ün en güzel şehri ve başkenti olan Sevilla’da gerçekleştireceğimiz panoramik Sevilla turumuzda; İspanya’nın en güzel meydanı olan İspanya Meydanı, Altın Kule, Americe Meydanı, Alkazar, Katedral, Santa Cruz, 1929 Dünya Fuarı Alanı, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasında. Akşam serbest zaman
GECELEME SEVİLLA OTELİMİZDE
9. GÜN: CORDOBA – GRANADA:
Kahvaltı sonrası Endülüs’ün eski başkenti olan Cordoba’ya hareket. Dünyanın en ünlü camilerinden biri olan 850 sütunlu Cordoba Camii’ni ve caminin ortasındaki bir kısım sütunların sökülerek yapıldığı katedrali ve Roma Köprüsü’nü gördükten sonra, Granada’ya hareket. ediyoruz. Granada’ya varış. Otelimize yerleşme, akşam serbest zaman.
GECELEME GRANADA OTELİMİZDE
10. GÜN: GRANADA:
Otelimize alacağımız kahvaltımızın ardında gerçekleştireceğimiz Granada şehir turunda arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Elhamra Sarayı ziyaret edilecek, (giriş ücreti dahil değildir) tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Belediye Meydanı görülecektir. Akşam serbest  zaman.
GECELEME GRANADA OTELİMİZDE
11. GÜN: VALENCİA:
Otelimize alacağımız kahvaltımızın ardından İspanya’nın 3. büyük şehri şehri olan, ünlü İspanyol yemeği Paella’nın anavatanı olan Valencia’ ya hareket. Valencia’ya varış otelimize yerleşme . Akşam serbest  zaman.
GECELEME VALENCİA OTELİMİZDE
12. GÜN: VALENCİA:
Sabah kahvaltısının ardından Panoramik Valencia şehir turumuzda; Serrano Kuleleri, katedral,eski pazar yeri, yeni pazar, kongre sarayı, konser salonu görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanın sonrasında Cannes’e hareket ediyoruz. 
Geceleme otobüs yol
13. GÜN: CANNES – NİCE – MİLANO:
Sabah saatlerinde ulaşacağımız Cannes’de festivaller sarayı, Croisette gibi bölgeleri görüp Cannes sahilinde vereceğimiz serbest zamanda La Croisette’in üzerindeki çok lüks markalar ve bir arka paralelindeki Rue d’antibes caddesindeki mağazalara gezilebilir. Cannes’de Deniz kenarındaki meşhur kafe ve restoranlarından herhangi birisinde oturup uluslararası tanınmış bir sanatçı veya bir artiste rastlayabilirsiniz. Cannes gezimizi tamamlayıp, Nice’e hareket ediyoruz. Sırtını Alpler'e yaslayan bu kentte, kilometrelerce uzunluğundaki bir sahil şeridi ağırbaşlı tarihi yapıları, epik mimarinin küçük saraylar ve sokaklara taşan neşesi ile kafelerle her mevsim keyfi yaşanabilir. Nice’de yapacağımız kısa şehir gezisi ile deniz kenarından dolaşarak, çiçek pazarı, barok kiliseleri, renkli ve canlı pazarları ile şık cafeleri, otelleri, apartmanları ile ünlü Nice’in en güzel caddesi olan Promenade des Anglais’i göreceğiz. Nice gezimizin ardından Milano’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Milano’ya varış otelimize yerleşme.
GECELEME MİLANO OTELİMİZDE
14. GÜN: MİLANO – VENEDİK:
Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik Milano turumuzda; Vittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa’nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo 
Kilisesi ve Meydanı, La Scala Operası bulunmaktadır. Ayrıca moda ve sanatın başkenti Milano’nun birbirinden ünlü mağazalarına ev sahipliği yapan bu şehrin dünyaca ünlü cadde ve sokaklarında gezme imkanı bulacaksınız. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Venedik’e hareket. Keyifli bir yolculuk sonrası Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biri olan Venedik’e ulaşıyoruz. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yasayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberlerimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda; ünlü San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, ıç çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Venedik gezimizin  ardından. Niş e doğru yolumuza  devam ediyoruz.
Geceleme otobüs yol
15. GÜN: NİŞ:
Öğleden sonra ulaşacağımız Sırbistan’ın Niş şehrinde otelimize yerleşme ve kısa süreli bir dinlenmemizin ardından, Niş şehrini geziyoruz. Bir adet kalesi ve araç trafiğine kapalı bir ana caddesi olan Sırbistan’ın şirin bir şehri olan Niş’in, ayrıca diğer şehirlerden farklı olarak bu cadde altında boylu boyunca uzanan bir de yer altı çarşısı var. Niş kalesi oldukça küçük bir kale olmasına rağmen, içeriye uzanan uçsuz bucaksız bir yeşil alana sahiptir.
GECELEME NİŞ OTELİMİZDE
16. GÜN: NİŞ – SOFYA – KAPIKULE – İZMİR:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın sonrasında Sofya’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Sofya’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın sonrasında Kapıkuleye hareket. Kapıkule’de gümrük ve sınır işlemlerimizin ardından Edirne – Çanakkale yolu üzerinden gece geç saatlerde İzmir’de oluyoruz.

Bir sorunuz mu var?