Doğu Karadeniz Turu 13 Temmuz 2024

Yurtiçi Turlar
4

Doğu Karadeniz Turu 13 Temmuz 2024

Süre :  6 gün- 5 Gece
Başlangıç Konumu:  İzmir

>BATUM & YAYLA KONAKLAMALI DOĞU KARADENİZ TURU<

5 GECE / 6 GÜN     5 GECE OTEL KONAKLAMASI 

Çorum – Amasya – Samsun – Ordu – Giresun – Trabzon – Maçka Coşandere – Sümela – Uzungöl – Ayder – Palovit Şelalesi – Zilkale  Borçka Karagöl – Hopa – Batum

FİYATA  DAHİL HİZMETLER ;

 • Lüx turizm (tursab)belgeli araçlar ile ulaşım
 • Profesyonel rehberlik ve çevre gezileri
 • 5 gece otel konaklaması
 • Otellerde alınacak 4 akşam yemeği, 5 sabah kahvaltısı
 • Otellerde yapılacak olan yöresel eğlenceler
 • 1618 sayılı turizm kanunu gereği seyahat sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

 • Müze ve milli park giriş ücretleri
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm öğlen yemekleri
 • Batum için yurt dışı çıkış harcı
 • Batum a geçiş yapılacak gece Hopa akşam yemeği
 • Üst yayla turları minibüs ücretleri ,-TL zorunlu (Zilkale – Palovit Şelalesi – Borçka Karagöl

– Limonsuyu Yaylası – Batum)

 • Tur dönüş tarihi son akşam yemeği (Yol güzergahı tesislerde)
 • Tüm özel harcamalar
 • Ordu teleferik ücreti
 • Sümela Manastırı Minibüs Ücreti

 

TUR ÇIKIŞ TARİHİ

13 Temmuz 2024 Cumartesi İzmir Çıkışlı

Takvim Ayrıntıları

1.Gün Cumartesi HAREKET; (Uşak-Afyon-Ankara-Sungurlu)

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalardan alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. Otobüs ikramlarımız eşliğinde Uşak-Afyon-Ankara karayolunu takiben sabah saatlerinde Sungurlu ya ulaşıyoruz. Uygun bir tesiste kahvaltımızı (ekstra)  yapıyor ve sonrasında Karadeniz turumuza başlıyoruz.

2.Gün Pazar ; (Amasya-Samsun-Terme-Ünye-Fatsa)

İlk olarak Milli Mücadele yıllarında önemli olaylara ev sahipliği yapmış AMASYA ilimize geliyor ve burada hüzünlü biten bir aşk hikâyesi bizleri karşılıyor. Efsaneye göre; Ferhat’ın Şirin’i için azimle deldiği dağın eteğindeki SU KANALLARI’nı ve FERHAT İLE ŞİRİN AŞIKLAR MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından ARKEOLOJİ MÜZESİ’ne gidiyor ve dünyaca ünlü mumyaları görüyoruz. Daha sonra fikir-zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Bizlere harika anlar yaşatacak ŞEHR-i AMASYA (MİNYATÜR MÜZESİ)’nin ardından kente can veren Yeşilırmak ve görevini tamamlasa da hala kente görsel anlamda hizmet vermeye devam eden vefalı değirmenlerin eşliğinde ŞEHZADELER YOLU’nda yürüyüşümüze başlıyoruz. ALÇAK KÖPRÜ’yü, HELKIS KÖPRÜSÜ’nü, KRAL MEZARLARI’nı, HARŞENA KALESİ’ni, KIZLAR SARAYI ve YALIBOYU EVLERİ’ni görerek ŞEHZADELER MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) burada uygun bir restaurantta alıyor ve Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı SAMSUN a geliyoruz. Ünlü ATATÜRK HEYKELİ önünde hatıra fotoğrafı çektirip rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra BANDIRMA VAPURU’nu ziyaret ediyoruz. Sonrasında Samsun’daki otelimize yerleşiyoruz. (Samsun Palace Otel)

3.Gün Pazartesi; (Maçka-Sümela Manastırı-Limonsuyu Yaylası)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Ordu Giresun Karayolunu takiben Trabzon a ulaşıyor ve yönümüzü Maçka ya çeviriyor, öğle yemeğimizi (ekstra) burada uygun bir restoranda alıyoruz. Sonrasında SÜMELA MANASTIRI na gidiyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüsler ile (ekstra) manastıra ulaşıyor ve rehberimizden gerekli bilgileri alıyoruz. Tekrar aracımız ile buluşarak Maçka dan ayrılıyor ve Of üzerinden yine bizleri bekleyen minibüsler ile (ekstra) LİMONSUYU YAYLASI na çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama eğlenceler eşliğinde LİMONSUYU KARDELEN YAYLA OTELİ nde. 

4.Gün Salı; (Çaykara-Uzungöl-Fırtına Deresi-Şenyuva-Zil Kale-Palovit Şelalesi – Ayder Yaylası-Sarp Sınır Kapısı-Batum)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında yayladan ayrılarak tekrar aracımızla buluşuyor ve ilk olarak Çaykara üzerinden, 1090 m. yükseklikte etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan UZUNGÖL’e gidiyoruz. Göl etrafında yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında buradan ayrılarak yolumuz üzerinde bulunan çay fabrikasına gidip çayın yapraktan bardaklarımıza gelen aşamada gördüğü tüm işlemleri görüyor ve eğlenceler eşliğinde geçireceğimiz çay fabrikası gezimiz sonrasında çay alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Rize, Çayeli karayolunu takiben Fırtına Deresi kenarına geliyor ve öğle yemeğimizi (ekstra) yöresel yemekler eşliğinde uygun bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası konuklarımız ziplane keyfi yapabilirler. Bu keyifli etkinlik sonrasında bizleri bekleyenj minibüsler ile (EKSTRA TUR: Ayder Üst Yayla Turu) vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK”ını görüntüledikten sonra, yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ)‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Sonrasında Karadeniz ev yaşamını bizlere her haliyle hissettirecek MOLLAVEYİS KÖYÜ’ndeki Konak’ta çay molası veriyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE’ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz. Evleriyle ünlü YOLKIYI KÖYÜ’nü, bölgenin sıra dışı köyü ORTAN KÖYÜ’nü ve uzaktan görünen diğer köyleri panoramik olarak görüyor ve yaylalar turumuzu sonlandırıyoruz. Sonrasında Çamlıhemşin üzerinden 1350 mt yükseklikte bulunan AYDER YAYLASI na ulaşıyoruz. Buradaki verilecek serbest zaman sonrasında tekrar aracımıza yerleşerek bölgeden ayrılıyor ve BATUM için hareket edip akşam yemeğimizi (ekstra) HOPA da alarak sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Buradaki gümrük giriş işlemlerimiz sonrasında bizleri bekleyen otobüs ile BATUM a (ekstra) giriş yapıp Posedion Çeşmesi, Alfabe Kulesi, Ters Restaurant, Ali Nino Heykeli ni görüyor ve burada bulunan otelimize giriş yaparak otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BATUM İBERİA otelimizde.

 

<<        BATUM Hakkında Önemli Bilgiler>>: *Yurtdışı çıkış harcı …..,-TL’dir. *Batum'a geçiş için Çipli Yeni Tip T.C. Nüfus Cüzdanı gereklidir. Nüfus cüzdanı dışında, 6 (altı) ay geçerliği olan pasaport ile geçiş yapılabilir. *Ebeveynleri yanında olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir. Ayrıca çocuklar için nüfus cüzdanının fotoğraflı olması gerekmektedir. *Sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı oluşabilecek zaman kaybından Acentemiz sorumlu değildir.

5.Gün Çarşamba; (Borçka-Karagöl-Rize-Maçka Coşandere)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak tekrar ülkemize giriş yapıyor ve aracımızdaki yerlerimizi alarak KARAGÖL gezimiz için hareket ediyoruz. KARADENİZ’İN TİPİK EVLERİ VE SERENDER’lerinin bizlere eşlik edeceği yolda; Karadeniz kültürünün yaşaması ve yaşatılmasında büyük emeği geçen Değerli Sanatçımız Kazım Koyuncu ’nun da doğduğu köyden geçiyor ve kendisini rahmetle anıyoruz. BORÇKA ya ulaşarak (EKSTRA TUR: Borçka Karagöl Turu) bizleri bekleyen minibüslerimize geçiyoruz. Ağaçların süslediği, BARDNALA, KORPA, RUSMANİ ve MAİSUR ŞELALE ’lerinin ses verdiği yolda keyifle ilerliyor ve KARAGÖL e ulaşıyoruz. Yürüyüş yaparak kullanacağımız serbest zamanın ardından tekrar minibüslerimize geçiyor ve otobüsümüze dönüyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) Borçka da alıyor sonrasında Hopa, Ardeşen üzerinden Rize ye ulaşıp ünlü RİZE BEZİ alışverişi için serbest zaman kullanıyoruz. Sonrasında Sürmene ye ulaşıyor ve Meşhur Sürmene bıçağı için  alışveriş yapma ve bıçakları yakından tanıma fırsatı buluyoruz.  Sonrasında Maçka üzeri Coşandere’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yayla otelimizde.(Sümela Holiday Otel)

6.Gün Perşembe; (Akçaabat – Giresun – Ordu Boztepe – Fatsa – Ünye Terme-Samsun)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak Akçaabat a geliyor burada Karadeniz in meşhur olan mısır unu, tereyağı, fasulye, bal vs.. gibi mamulleri için alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında yine aracımızdaki yerlerimizi alarak meşhur AKÇAABAT KÖFTE sini öğle yemeği (ekstra) olarak alıyoruz. Yemeğimiz sonrasında aracımızdaki yerlerimizi alarak GİRESUN a geliyor burada fındık ve fındık mamulleri alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Ordu ya ulaşıyor ve yaklaşık 515 metre yükseklikteki BOZTEPE’ye teleferikle (ekstra) çıkıyoruz. Şehri, Karadeniz Sahili’ni, çok uzaklarda görünen yaylaların muhteşem manzarasını izliyor verilen serbest zamanda çay ve kahvelerimizi burada yudumlayarak tekrar teleferik ile aşağıya iniyoruz. Aracımızdaki yerlerimizi alarak Fatsa, Ünye, Terme karayolunu takiben akşam saatlerinde SAMSUN a ulaşarak burada bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* SAMSUN PALACE OTEL imizde.

7.Gün Cuma; (Samsun-Çorum-İzmir)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve SAMSUN a ve Karadeniz Bölgesine veda ederek 2,5 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında ÇORUM a ulaşıyoruz. Burada leblebi alışverişimizi gerçekleştirip buradan ayrılıyor öğle yemeğimizi uygun bir tesiste alarak ANKARA-AFYON – UŞAK karayolunu takiben gece saatlerinde İZMİR e ulaşarak siz değerli konuklarımızı aldığımız noktalara bırakıyor bir sonraki tur ve organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Bir sorunuz mu var?

 • Turlarımızla ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçin...
 • 0535 480 79 79