Bursa Uludağ Turu (1 Gece / 2 Gün)

Yurtiçi Turlar
2

Bursa Uludağ Turu (1 Gece / 2 Gün)

Süre :  2 gün- 1 Gece
Başlangıç Konumu:  İzmir

BURSA – ULUDAĞ TURU (1 GECE / 2 GÜN)

(CUMARTESİ – PAZAR)

4* TİARA OTEL KONAKLAMA

FİYATA  DAHİL HİZMETLER ;

 • 1 Gece 4* Tiara Otelde Y:P. Konaklama
 • Oteldeki 1 Sabah ve 1 Akşam Yemekleri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Lüks Araçla Ulaşım                                                                                                               

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

 • İlk gün Cumalıkızık sabah kahvaltısı
 • Otelde Alınacak ekstra yiyecek ve içecekler
 • 2 gün öğle yemekleri
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Uludağ Telesiyej Ücreti
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Takvim Ayrıntıları

1. GÜN : CUMA ( Gece Hareket)

İZMİR-MANİSA-BALIKESİR-BURSA-CUMALIKIZIK

  Saat 23.30 SEFERİHİSAR, 00.00 URLA, 00.30 ÜÇKUYULAR, 00.45 ÜÇYOL, 01.15 KARŞIYAKA ANIT, 01.30 BORNOVA EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANE ÖNÜ nden siz değerli konuklarımızı alarak hareket ediyoruz. Yolda verilecek molalar ile Manisa Balıkesir güzergâhı üzerinden Bursa’ya sabah saatlerinde ulaşıyoruz.  

2. GÜN: CUMARTESİ

BURSA – CUMALIKIZIK – PANORAMA 1326 MÜZE - ULUDAĞ  

Sabah kahvaltısı (ekstra) için, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş eski bir  Osmanlı yerleşimi olan 700 yıllık geçmişi olan Cumalıkızık beldesine gidiyoruz. Kahvaltı sonrası burada taş döşeli sokakları ve ahşap evlerden oluşan tarihi köyü gezip rehberimizden bilgileri aldıktan sonra, Uludağ eteklerindeki bu şehir Yeşili, Şeftalisi, Kebabı, İpeği ve Kaplıcalarıyla meşhurdur,  ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşunda öncülük etmiş, adını; Şehri kuran Bithynia Kralı 1.Prusias’dan alan Bursa’ya varıyoruz. Bursa’nın Osmanlılar tarafından fethi konulu Panorama 1326 Müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra kar keyfi için Türkiye’nin en tanınmış kayak merkezlerinden olan Uludağ’a tırmanışa geçiyoruz. Uludağ’da yaşayacağımız doyasıya kar keyfi ve telesiyej ile zirvelere çıkıp çay ve kahvelerimizi yudumlayarak veriecek serbest zaman sonrasında (dileyen konuklarımız kayak pistinde kayak takımları kiralayarak kayak yapabilirler.) çekirgede bulunan 4* Tiara Otelimize geliyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN: PAZAR

BURSA – ULU CAMİ – TOPHANE – KOZAHAN – GÖLYAZI

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak, Bursa’da sırasıyla Ulu Camii, Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini geziyoruz. Gezimize merkezde vereceğimiz serbest zamanda Tarihi Koza Hanı (İpekçiler Çarşısı) ve Bursa çarşısını geziyoruz. Burada verilecek serbest zamanda Bursa nın ünlü İskender döneri ile öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Sonrasında aracımız ile buluşarak Bursa ya veda ediyor ve  Uluabat Gölü’ne hareket ediyoruz. Uluabat Gölü kıyısına kurulmuş Gölyazı köyünü geliyoruz. Köy meydanında bulunan 450 yıllık çınarın altında çaylarımızı içip, verilecek serbest zaman sonrasında İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda verilecek molalar sonrasında İzmir’e ulaşıyor ve siz konuklarımızı aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki tur ve organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Bir sorunuz mu var?