Batı Karadeniz Turu

Yurtiçi Turlar
14

Batı Karadeniz Turu

Süre :  2 gün- 2 Gece
Başlangıç Konumu:  İzmir

BATI KARADENİZ TURU

2 GECE / 2 GÜN

1 GECE OTEL KONAKLAMALI

(CUMARTESİ-PAZAR)

 

FİYATA  DAHİL HİZMETLER ;

 • 1 Gece Otel Konaklaması
 • Otel Akşam (1) yemeği, Sabah (1) kahvaltı
 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • Profesyonel rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
                                                                    

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

 • Müze milli park ören yeri giriş ücretleri
 • 2 gün öğle yemeği
 • Yedigöller Minübüs ücreti
 • Otellerde alınacak ekstra yiyecek ve içecekler
 • Özel harcamalar
 • Maşukiye Atv ve ziplane ücretleri

Takvim Ayrıntıları

1.GÜN :HAREKET

Saat 20.00 Seferihisar, 20.30 Üçkuyular, 20.45 Üçyol, 21.00 Şirinyer Nato Durağı, 21.30 Karşıyaka Anıt, 22.00 Bornova Ege Üniversitesi Acil Önü nden siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. MANİSA, AKHİSAR, BALIKESİR üzerinden BOLU güzergahına doğru kısa molalarla ilerliyoruz.

2. GÜN:

Bolu ya sabah saatlerinde ulaşarak Bolu Tüneli çıkışında bulunan Ünova Tesislerinde sabah kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz. Kahvaltımız ardından muhteşem görüntüye sahip ve ağaçların dağ çiçeklerinin hüküm sürdüğü, bol oksijen alabileceğimiz ABANT GÖLÜ’ne gitmek üzere tekrar otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Abant Gölü’ne ulaştığımızda, göl etrafında aracımız ile tur atarak rehberimizden gerekli bilgileri alıyor ve fotoğraf karelerimiz için serbest zaman kullanıyoruz. Sonrasında buradan ayrılarak GÖLCÜK GÖLÜ’ne hareket ediyoruz. İnternette ve sosyal medyada gördüğümüz o meşhur evin bulunduğu yer olan doğa cenneti Bolu Gölcük Gölü’nde, eşsiz göl ve doğa manzaralarını izleyebileceğimiz seyir teraslarında fotoğraflar çekip, yürüyüş parkurlarında gezintiler yapıyoruz. Geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında, tekrar aracımızdaki yerlerimizi alarak  BOLU merkeze geliyor bizleri bekleyen minibüslerle, güzel manzaralar eşliğinde YEDİGÖLLER Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Burada SAZLIGÖL, İNCEGÖL, KÜÇÜKGÖL, DERİNGÖL, BÜYÜKGÖL, KURUGÖL ve SERİNGÖL’ü görüyor ve gökkuşağı renklerini andıran rengârenk ağaçlarla kaplı bu ortamda,  keyifli saatler geçiriyor ve anılarımıza yeni fotoğraf kareleri ekliyoruz.  Sonbaharda kızılın, ilkbaharda ise yeşilin binbir tonuna bürünerek sunduğu muhteşem  manzarasında doğa ile baş başa yorucu olmayan yürüyüşler yapıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak, minübüsler ile yine Bolu merkeze geliyor otobüsümüzdeki yerlerimizi alıyoruz. Sonrasında 1,5 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında SAKARYA ya ulaşıyor ve 4*ON7 OTEL imize geçerek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN :

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve SAPANCA GÖLÜ`nü görerek, MAŞUKİYE`ye ulaşıyoruz. Ormanlar arasında yer alan MAŞUKİYE`de, tertemiz ve bol oksijenli havasını soluyarak gezintimize başlıyoruz. Maşukiye`nin ismi aşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten de etraftaki doğal güzellikler "buraya gelen aşık olur" denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu  doğa harikası yerde vereceğimiz serbest zamanda isteyenler ATV turuyla doğanın tadını çıkarırken, dileyenler de ZİPLİNE ile adrenalin keyfini yaşayabilirler. Öğle yemeğimizi (ekstra) burada alarak tekrar otobüsümüzdeki yerlerimizi alıyor ve  ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI`na giriş yapıyoruzDoğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya`nın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı`nda, gelen ziyaretçiler için  tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Burada `Yüzüklerin Efendisi`` ve ``Hobbitler`` filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı gezerek, bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz. Alacağımız fotoğraf karelerimiz ve verilecek serbest zaman sonrasında turumuzu tamamlayarak aracımızdaki yerlerimizi alıyor SUSURLUK- BALIKESİR-AKHİSAR-MANİSA karayolu üzerinden, gerekli molaları vererek İZMİR`e ulaşıyoruz. Bir sonraki LOTUS TURİZM tur ve organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Bir sorunuz mu var?