Avrupa Turu

Yurtdışı Turlar
10

Avrupa Turu

Süre :  10 gün- 9 Gece
Başlangıç Konumu:  İzmir

AVRUPA TURU

11 Ülke – 13 Şehir / 9 Gece – 10 Gün
( 7 Gece 4 Yıldız Otel + 2 Gece Yol )

GEZİLECEK YERLER :
İPSALA – KAVALA – SELANİK – ÜSKÜP – BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA – VİYANA – PRAG – MÜNİH – LUBLİYANA – ZAGREB – BELGRAD – NİŞ – SOFYA – İZMİR

FİYATA  DAHİL HİZMETLER ;

• Lüx tur otobüsleri ile ulaşım
• Türkçe rehberlik hizmetleri – Şehir turları
• Tamamı 4* otellerde 7 gece konaklama
• Konaklama vergileri & şehir vergileri
• Otellerde alınan sabah kahvaltıları
• 1618 No’lu Zorunlu Seyahat Sigortası
• Araç içi ikramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

• Yurt dışı çıkışı fonu
• Öğle ve Akşam yemekleri
• 140 € Vize ücreti ve hizmet bedeli  (Schengen Vizesi)
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Seyahat Güvence Paketi : 20 Euro
(Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.)

Takvim Ayrıntıları

1. GÜN: İPSALA – KAVALA:
Saat 07.00’de İzmir’den belirlenen noktadan konuklarımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından Ayvalık, Çanakkale üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından, Kavala’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Kavala’ya varış otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.
GECELEME KAVALA OTELİMİZDE
2. GÜN: KAVALA – SELANİK:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, panoramik Kavala turumuzda; Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imarathane ve su kemerleri görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik gezimize ulu önder Atatürk’ün evini ziyaret ederek başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda ;  Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Hamza Bey Camii, E.Venezelo, P.Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonya, Aristoteles Meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış otelimize yerleşme.
GECELEME ÜSKÜP OTELİMİZDE
3. GÜN: ÜSKÜP:
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında; Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlardaki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Budapeşte’ye doğru yolumuza devam ediyoruz.
Geceleme otobüs yol
4. GÜN: BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA:
Keyifli bir yolculuktan sonra sabah erken saatlerde ulaşacağımız
Budapeşte’de; Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Slovakya’nın başkenti, Bratislava’ya hareket. Bratislava’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Eski şehir meydanı, Stare Mesto, Bratislava Kalesi, Hlavne Meydanı, Hviezdoslav Meydanı, Roland Çeşmesi, Slavin Anıtı panoramik olarak görülecek yerlerden bazılarıdır. Tur bitimi otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.
GECELEME BRATİSLAVA OTELİMİZDE
5. GÜN: VİYANA – PRAG:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Geçmiş mirasını büyük bir gururla taşıyan ve koruyan, müziğin ve sanatın dünyadaki başkenti olarak adlandırılan Viyana’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik Viyana turumuzda; Sanat müzesi, Opera Binası, antik müzeler, Hofburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi, ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Prag’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Prag’a varış otelimize yerleşme.
GECELEME PRAG OTELİMİZDE
6. GÜN: PRAG:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından gerçekleştireceğimiz Prag şehir turumuzda; Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Loretta, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı ve Vaslavske Bulvarı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman.
GECELEME PRAG OTELİMİZDE
7. GÜN: MÜNİH:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Almanya'nın en önemli şehirlerinden Münih’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Münih’e varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Marienplatz, New Tawn Hall, Viktualienmarkt, Bavarian State Opera görülecek yerler arsındadır. Münih’de vereceğimiz serbest zamanın ardından Lubliyana’ya hareket.
Geceleme otobüs yol
8.GÜN: LUBLİYANA – ZAGREB:
Sabah erken saatlerde, ismi, yerel dilde ‘güzel görünümlü kasaba’ anlamına gelen Lubliyana’ya varışımız ardından gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Şehrin sembolü sayılan Ljubljana Kalesi, şehirdeki en büyük parkı olan ve çok sayıda havuz, göl, malikâne ve spor merkezine de ev sahipliği yapıyor olan Tivoli Parkı, Slovenya Ulusal Müzesi, 1707 yılında inşa edilen, ikiz kuleleri ve yeşil renkli kubbesi ile şehrin her yerinden görülebilen St. Nicholas Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Zagreb’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Zagreb’e varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel ve tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb'in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici
GECELEME ZAGREB OTELİMİZDE
9. GÜN: BELGRAD – NİŞ:
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Belgrad’a hareket. Keyifli bir yolculuktan sonra ulaşacağımız Belgrad’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Yeni Belgrad, Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan’ı Şehit Ali Paşa Türbesi, Sava Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Niş’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Niş’e varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Belgrad - Sofya yolunun ortalarına denk gelen ve Nisava Nehri’nin iki yakasına kurulmuş Sırbistan’ın Niş Şehri’nin bir adet kalesi ve araç trafiğine kapalı bir ana caddesi vardır. Ayrıca diğer şehirlerden farklı olarak bu cadde altında boylu boyunca uzanan bir de yer altı çarşısı var. Niş Kalesi oldukça küçük bir kale olmasına rağmen, içeriye uzanan uçsuz bucaksız bir yeşil alana sahip. Akşam serbest zaman.
GECELEME NİŞ OTELİMİZDE
10. GÜN : SOFYA – İZMİR:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sofya’ya hareket. Sofya’ya varış. ve panoramik şehir turumuzda; St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Kapıkule’ye hareket. Kapıkule’de Sınır ve gümrük işlemlerimizin ardından Edirne, Çanakkale yolu ile sabah erken saatlerde İzmir’e ulaşıyoruz.

Bir sorunuz mu var?