2024 Avrupa Turu

Yurtdışı Turlar
10

2024 Avrupa Turu

Süre :  10 gün- 9 Gece
Başlangıç Konumu:  İzmir

AVRUPA TURU

YEŞİL PASAPORTLU VE VİZESİ OLAN ARKADAŞLARIN KATILABİLECEĞİ

İZMİR LOTUS TRAVEL

11 Ülke – 13 Şehir / 9 Gece – 10 Gün

2024 AVRUPA TURU PROGRAMI

TUR TARİHLERİ

18  Haz. – 27 Haz.—- 22 Haz  –  01 Tem.

01 Tem. – 10 Tem —- 05 Tem. – 14 Tem

14 Tem –  23 Tem —-18 Tem –  27 Tem

 

27 Tem – 05 Ağs —–31 Tem – 09 Ağs

09 Ağs  -18 Ağs —-  13 Ağs – 22 Ağs

22 Ağs – 31 Ağs —–26 Ağs –  04 Eyi

 

04 Eyl  –  13 Eyl —– -08 Eyl  –  17 Eyl

17 Eyl  –  26 Ey —— 21 Eyl  –  30 Eyl

30 Eyi  –  09 Ekm —–05 Ekm – 14 Ekm

GEZİLECEK YERLER :

 1. MACARİSTAN: BUDAPEŞTE
 2. AVUSTURYA: VİYANA
 3. ÇEK CUMHURİYETİ: PRAG
 4. SLOVAKYA: BRATİSLAVA
 5. ALMANYA: MÜNİH
 6. HIRVATİSTAN: ZAGREB
 7. SLOVENYA: LUBLİYANA
 8. MAKEDONYA: ÜSKÜP
 9. SIRBİSTAN: BELGRAD – NİŞ
 10. BULGARİSTAN: SOFYA
 11. YUNANİSTANi: SELANİK, KAVALA

FİYATA  DAHİL HİZMETLER ;

 • Lüx tur otobüsleri ile ulaşım
 • Türkçe rehberlik hizmetleri – Şehir turları
 • Tamamı 4* otellerde 7 gece konaklama
 • Konaklama vergileri & Şehir vergileri
 • Otellerde alınan sabah kahvaltıları
 • 1618 No’lu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Araç içi ikramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

 • Yurt dışı çıkışı fonu
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Seyahat Güvence Paketi : 20 Euro

(Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.)

BİLGİ İLETİŞİM:

0533 659 98 32 / 0538 082 90 95

TUR ÜCRETİ : Erken Rezervasyon da 770 €

EXTRA TUR ÜCRETİ YOK

TÜM ŞEHİR TURLARI YEREL REHBERLER EŞLİĞİNDE

 

ŞİRKET BİLGİLERİ

Lotus Travel

(SMS Global Turizm Taşıma İnşaat Ldt. Şti.)

Mansuroğlu Mah. 273 Sk. No 2/1 Özgün Sitesi B Blok Kat 5 Daire 9 Bayraklı – İzmir

Türsab Belge No A–10400

Bornova V.D. 7720726949

 

BANKA BİLGİLERİ

İŞ BANKASI BALÇOVA ŞUBESİ

EURO HESAP NO : 597408

ŞUBE : 3429

İBAN : TR65 0006 4000 0023 4290 5974 08

 

 

Takvim Ayrıntıları

1. GÜN: İPSALA – KAVALA:

Saat  07.00 ’da İzmir Sabancı Kültür Merkezi önünden , 07.30 da Karşıyaka Heykel’den misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından Ayvalık, Çanakkale üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından, Kavala’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Kavala’ya varış otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.

GECELEME KAVALA OTELİMİZDE

2. GÜN: KAVALA – SELANİK - ÜSKÜP:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, panoramik Kavala turumuzda; Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imarathane ve su kemerleri görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik gezimize ulu önder Atatürk’ün evini ziyaret ederek başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda ; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Hamza Bey Camii, E.Venezelo, P.Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonya, Aristoteles Meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış otelimize yerleşme.

GECELEME ÜSKÜP OTELİMİZDE

3. GÜN: ÜSKÜP:

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında; Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlardaki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Budapeşte’ye doğru yolumuza devam ediyoruz.

Geceleme otobüs yol

4. GÜN: BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA:

Keyifli bir yolculuktan sonra sabah erken saatlerde ulaşacağımız  Budapeste'de ;

Kahramanlar  budapeste'de eydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zamanın ardından Slovakya’nın başkenti, Bratislava’ya hareket. Bratislava’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Eski şehir meydanı, Stare Mesto, Bratislava Kalesi, Hlavne Meydanı, Hviezdoslav Meydanı, Roland Çeşmesi, Slavin Anıtı panoramik olarak görülecek yerlerden bazılarıdır. Tur bitimi otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.

GECELEME BRATİSLAVA OTELİMİZDE

5. GÜN: VİYANA – PRAG:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Geçmiş mirasını büyük bir gururla taşıyan ve koruyan, müziğin ve sanatın dünyadaki başkenti olarak adlandırılan Viyana’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik Viyana turumuzda; Sanat müzesi, Opera Binası, antik müzeler, Hofburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi, ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Prag’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Prag’a varış otelimize yerleşme.

GECELEME PRAG OTELİMİZDE

6. GÜN: PRAG:

Prag, Çekya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Orta Bohemya'da Vltava Nehri'nin üzerinde yer alır. Prag "Altın Şehir" ve "Avrupa'nın Kalbi" gibi isimlerle de anılır. Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından gerçekleştireceğimiz  panaromik Prag şehir turumuzda; Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Loretta, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Vaslavske Bulvarı, Kafka'nın evi, Jan Hus'un heykeli, Tyn Kilisesi  göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca, güzelliği benzersiz olsun, bir daha yapılmasın diye kralın gözlerini kör ettiği mimarın muhteşem eseri, tarihi 15. yüzyıla dayanan Astronomik Saat Kulesini de göreceğiz. Tur bitimi serbest zaman.

GECELEME PRAG OTELİMİZDE

7. GÜN: MÜNİH:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Almanya'nın en önemli şehirlerinden Münih’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Münih’e varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Marienplatz, New Tawn Hall, Viktualienmarkt, Bavarian State Opera görülecek yerler arsındadır. Münih’de vereceğimiz serbest zamanın ardından Lubliyana’ya hareket.

Geceleme otobüs yol

8.GÜN: LUBLİYANA – ZAGREB:

Sabah erken saatlerde, ismi, yerel dilde ‘güzel görünümlü kasaba’ anlamına gelen Lubliyana’ya varışımız ardından gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Şehrin sembolü sayılan Ljubljana Kalesi, şehirdeki en büyük parkı olan ve çok sayıda havuz, göl, malikâne ve spor merkezine de ev sahipliği yapıyor olan Tivoli Parkı, Slovenya Ulusal Müzesi, 1707 yılında inşa edilen, ikiz kuleleri ve yeşil renkli kubbesi ile şehrin her yerinden görülebilen St. Nicholas Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Zagreb’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Zagreb’e varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz.    Zagreb şehrini turistik haritasında GornjiGrad (Yukarı Şehir) ve DonjiGrad (Aşağı Şehir) olarak iki kısıma bölmüşler. Orta Çağ’dan kalma yapılar, restoranlar, barlar, müzelerbu bölgelerde bulunuyor. 19.yüzyıl mimarisi, kültürel ve tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb'in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Zagreb şehir turumuzda ; Bana Jelacica Meydanı, Zagreb Katedrali, St. Mark Kilsesi, DolacPazarı ve  Il*ca Caddesi göreceğimiz yerler arasında yer alır.  Zagreb de vereceğimiz  serbest  zamanda alacağımız güzel bir kahve molasının ardından otelimize dönüyoruz 

GECELEME ZAGREB OTELİMİZDE

9. GÜN: BELGRAD – NİŞ:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Belgrad’a hareket. Keyifli bir yolculuktan sonra ulaşacağımız Belgrad’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Yeni Belgrad, Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan’ı Şehit Ali Paşa Türbesi, Sava Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Niş’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Niş’e varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Belgrad - Sofya yolunun ortalarına denk gelen ve Nisava Nehri’nin iki yakasına kurulmuş Sırbistan’ın Niş Şehri’nin bir adet kalesi ve araç trafiğine kapalı bir ana caddesi vardır. Ayrıca diğer şehirlerden farklı olarak bu cadde altında boylu boyunca uzanan bir de yer altı çarşısı var. Niş Kalesi oldukça küçük bir kale olmasına rağmen, içeriye uzanan uçsuz bucaksız bir yeşil alana sahip. Akşam serbest zaman.

GECELEME NİŞ OTELİMİZDE

10. GÜN : SOFYA – İZMİR:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sofya’ya hareket. Sofya’ya varış. ve panoramik şehir turumuzda; St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Kapıkule’ye hareket. Kapıkule’de Sınır ve gümrük işlemlerimizin ardından Edirne, Çanakkale yolu ile sabah erken saatlerde İzmir’e ulaşıyoruz.

Bir sorunuz mu var?

 • Turlarımızla ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçin...
 • 0533 659 9832